Kiedy piszę...

Piszę, ponieważ weszło mi to w krew, ponieważ w ten sposób daję upust bujnej wyobraźni, a także dlatego, że sprawia mi to ogromną przyjemność i przynosi satysfakcję.
Pisanie jest dla mnie przelewaniem na papier tego, co noszę w sobie. Jest spełnieniem marzeń, niezwykłą wyprawą w nieznane, sposobem na oderwanie się od codzienności. Jest także trudnym wyzwaniem, któremu staram się sprostać. 
Kiedy piszę, przenoszę się w świat mojej wyobraźni. Świat niezwykły, w którym wszystko jest możliwe. Będąc w nim szukam właściwej ścieżki. Czasami błądzę. Czasami długo się zastanawiam, w którą stronę skręcić, ale gdy w końcu wkraczam na odpowiedni szlak, wszystko idzie gładko. Jestem wtedy niczym odbiornik łapiący czysty i wyraźny sygnał. Nie uznam powieści za ukończoną, dopóki każde jej zdanie nie zabrzmi w moich myślach właśnie tak - czysto i wyraźnie. 
Moi bohaterowie są dla mnie bytami, które kłębią się w mojej głowie i domagają się tego, by nadać im imiona, przydzielić jakąś rolę, pozwolić im zaistnieć i zacząć żyć własnym życiem. W trakcie pisania stają się moimi bliskimi przyjaciółmi, z którymi spędzam wiele czasu. Pozwalam im się prowadzić, zaskakiwać, podejmować decyzje, nawet jeżeli się z nimi nie zgadzam.

   "Kiedy piszę... czyli o mękach i radościach tworzenia" to tytuł, który nadałam serii postów poświęconych pisaniu. Inspiracją dla nich stał się pewien artykuł traktujący o trudnościach, jakie w swej pracy twórczej napotykają pisarze. Przeczytałam go z zainteresowaniem i zaczęłam zastanawiać się, jak to jest z nami, autorami powieści? Dlaczego właściwie piszemy? Czym jest dla nas pisanie, bohaterowie, których tworzymy?
   Udało mi się namówić grupę znanych pisarzy i pisarek, aby dokończyli te same zdania, które powyżej dokończyłam ja. Jeżeli jesteście ciekawi ich odpowiedzi, wystarczy kliknąć poniżej na interesujące was nazwisko. Zachęcam także do przeczytania wstępu oraz podsumowania zamykającego całą serię. Jestem pewna, że dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o waszych ulubionych autorach, a także o samym pisaniu. Zapraszam do czytania :-)

Beata Andrzejczuk
Agnieszka Gil
Renata L. Górska
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Manula Kalicka
Anna Klejzerowicz
Karol Kłos
Renata Kosin
Grzegorz Kozera
Małgorzata Kursa
Jolanta Kwiatkowska
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Marta Łukomska-Grzebuła
Monika Madejek
Joanna Marat
Iwona Mejza
Marta Obuch
Joanna Opiat-Bojarska
Olga Rudnicka
Aneta Rzepka
Piotr Sender
Barbara Sęk
Maria Ulatowska
Karolina Wilczyńska
Magdalena Witkiewicz
Mariola Zaczyńska
Władysław Zdanowicz
Mariusz Zielke
Magdalena Zimniak
Magdalena Zimny-Louis


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz