sobota, 6 czerwca 2015

Wrażenia po podróży

   Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Dwa tygodnie temu, po udanym urlopie, powróciłam do codziennych obowiązków. Z Polski przywiozłam ze sobą nie tylko stos nowych książek, ale także miłe wspomnienia, szczególnie te związane z moim pierwszym spotkaniem autorskim. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować organizatorom Tramway'u Kulturalnego oraz kierownikowi Starobielskiego Domu Kultury za możliwość spotkania się z moimi czytelnikami. Jestem naprawdę szczęśliwa z faktu, że moje pierwsze spotkanie autorskie odbyło się w Starym Bielsku - dzielnicy mojego rodzinnego miasta, w której się wychowałam i dorastałam, i z którą wiąże się tak wiele z moich najmilszych wspomnień.
   Spotkanie przebiegło w kameralnym, bardzo sympatycznym gronie. Ogromną radość sprawiło mi pojawienie się na nim czytelniczek z Katowic, które serdecznie pozdrawiam! Rozmawialiśmy na temat pisania, moich planów na przyszłość, powieści, nad którą obecnie pracuję, a ponieważ sporo z obecnych na spotkaniu osób przeczytało "Niezapominajki" oraz "W poszukiwaniu siebie", pojawiło się też kilka pytań związanych z bohaterami obu powieści. Na wszystkie pytania odpowiedziałam z prawdziwą przyjemnością i mam nadzieję, że po tym pierwszym spotkaniu będę miała jeszcze nie jedną okazję, by to powtórzyć. Wrażenia niezapomniane, bukiet niezapominajek, który dostałam w prezencie od organizatorów prześliczny, a jako ciekawostkę dodam jeszcze, że zbiegiem okoliczności spotkanie odbyło się w Dniu Niezapominajki :)

Na pytania czytelników odpowiadałam z prawdziwą przyjamnością.
Foto Piotr Szczutowski
Dwa egzemplarze z podpisanych przeze mnie książek
trafiły do filii Książnicy Beskidzkiej w Starym Bielsku.
Foto Piotr Szczutowski
Wielkie podziękowania dla organizatorów Tramway'u Kulturalnego!
Foto Piotr Szczutowski
    Na spotkaniu autorskim nie skończyły się jednak moje wrażenia z pobytu w Polsce. Zostałam bowiem zaproszona również do redakcji Kroniki Beskidzkiej, gdzie udzieliłam wywiadu. O dacie jego publikacji wszystkich zainteresowanych poinformuję na swoim profilu na facebooku.
   Udało mi się także odwiedzić po latach liceum, do którego uczęszczałam jako nastolatka, i które stało się jednym z miejsc, w których rozgrywa się akcja "Niezapominajek". Serdecznie dziękuję paniom bibliotekarkom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego za przemiłe przyjęcie oraz możliwość poszwędania się po szkole. Miałam okazję nie tylko powspominać lata młodości, lecz także ujrzeć na własne oczy zmiany, jakie w tym czasie zaszły w szkole i porozmawiać z dawnymi nauczycielami.
   Teraz, po powrocie czas zabrać się do dalszej pracy. Podczas mojego pobytu w Polsce usłyszałam wiele pochwał i słów zachęty, za które wszystkim serdecznie dziękuję. Naprawdę wiele one dla mnie znaczą i dają motywację do pracy nad kolejną powieścią. Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się ją ukończyć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz