poniedziałek, 1 lipca 2013

Śladami Izabeli - Bielsko-Biała

   Bielsko-Biała... moje ukochane miasto rodzinne, pełne snujących się po ulicach wspomnień z dzieciństwa i młodości. Zwane także Stolicą Podbeskidzia oraz Małym Wiedniem, Bielsko-Biała oficjalnie istnieje od 1951 roku, kiedy to połączono leżące na przeciwległych brzegach rzeki Biała dwie miejscowości: Bielsko i Białą.
   Bielsko-Biała i jego okolice to wspaniałe miejsce na wypoczynek, zarówno latem jak i zimą. Miasto obfituje w ciekawe zabytki architektoniczne, muzea, galerie, centra handlowo-rozrywkowe, kawiarnie, restauracje i puby. Leżąc u podnóża Beskidów, Bielsko-Biała stanowi także świetną bazę wypadową dla miłośników górskich wycieczek oraz sportów zimowych. Zainteresowanych zapraszam na bielski portal internetowy: http://www1.bielsko.com.pl/ , na którym można poczytać m.in. o historii miasta i bielskich zabytkach, a także na stronę http://spacer.bielsko.pl/ , gdzie można obejrzeć wspaniałe widoki miasta z lotu ptaka :-)
   Jako dumna Bielszczanka, akcję obu moich powieści umieściłam właśnie w Bielsku-Białej. Nie tylko dlatego, że kocham to miasto, ale także dlatego, że uważam je za jedno z najpiękniejszych w Polsce :-)
   Poniżej Bielsko-Biała w obiektywie Pawła Strykowskiego. Zdjęcia pochodzą ze strony autora http://www.strykowski.net/.

Kamienica przy ulicy 3-go Maja
Dworzec Główny
Stary Rynek
Wnętrze jednej z kamienic
Katedra św. Mikołaja
Teatr Polski i Budynek Poczty Głównej
Plac Wojska Polskiego
Stary Rynek wieczorną porą
Zamek książąt Sułkowskich - widok od strony Placu Chrobrego
Ratusz
Rynek nocą
Stare miasto nocą
Widok na Katedrę z bocznej uliczki
   A oto kilka moich zdjęć, m.in. budynek liceum, do którego uczęszczali bohaterowie powieści oraz ich ulubiona kawiarnia Oskar.

III LO im. S. Żeromskiego
Budynek Poczty Głównej
Kamienica przy ulicy Zamkowej
Ulica Schodowa
Kawiarnia Oskar
Podcienia
Fragment Kamienicy pod Żabami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz